Get Adobe Flash player

 

    Owe motto przyświeca nam od ponad piętnastu lat. Nasz „GRÓD” powstał bowiem z pasji do historii, oręża, zwyczajów, tradycji i wszystkiego, co tylko związanie ze średniowieczem. Całość zabudowy wykonana jest bowiem własnoręcznie przez nas i nie tylko imituje czasy średniowiecza lecz jest także wierną repliką tamtejszych osiągnięć w dziedzinie budownictwa obronnego i fortyfikacji.
Dlatego też z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na żywą lekcję historii, której niewątpliwie nie da doświadczyć się w szkole.

    W ”GRODZIE” znajdują się drewniany zamek z wieżą obronną , kuźnia średniowieczna z wszelkimi wyrobami, wioska rycerska, kuchnia, łaźnia rycerska, piec chlebowy z wędzarnią, strzelnica, staw rybny, kamienny grill, miejsce na ognisko, wierne repliki starych bombard i armat oraz liczne rzeźby plenerowe.

W ramach lekcji edukacyjnej organizujemy :
-pokaz kowalstwa oraz bicia monet
-wykład o historii oręża
-wykład z dziedziny heraldyki związanej z rozwojem, funkcjonowaniem i opisywaniem herbów.
-pokaz strzelania z armat , katapult i łuku.

    Oprócz zwiedzania Naszym gościom oferujemy możliwość organizowania imprez plenerowych, sesji zdjęciowych dla nowożeńców, imprez integracyjnych, szkoleń, przyjęć imeninowo-urodzinowych i innych.
Zorganizowanym grupom wycieczkowym oferujemy specjały kuchni wiejskiej.